• Aktualizacja : 18 kwietnia 2020
  • |
  • root
  • |

DZIĘKI NIM MOŻEMY SKAKAĆ JESZCZE DALEJ:

Historia lubi zataczać koło

Kilka lat temu Adam Małysz wraz ze swoja żoną Izabelą, załozyli fundację „Wystarczy chcieć". Przez lata fundacja przyczyniła się do pomocy wielu sportowcom: stypendia sportowe, naukowe, przekazanie sprzętu sportowego wielu placówkom oświatowym w całej Polsce ale także  akcje mające na celu promocję sportu - to tylko mały ułamek tego, czym zajmowała się fundacja. Ze względów prywatnych i zdrowotnych jednego członka rodziny, Małyszowie byli zmuszeni zawiesić działalności fundacji. 

Bracia Kot i Państwo Małysz

Małyszowie swojego czasu uwierzyli w dwóch młodych utalentowanych zawodników z Zakopanego: Jakuba i Maćka Kota. Adam poprosił Bogdana Młynarczyka (ojca Anastasii Młynarczyk), byłego dyrektora generalnego Gefco Polska - o pomoc finansową na ich rozwój. Oczywiście Bogdan zawsze podejmował się pomocy młodych talentów. Wspierał takie inicjatywy jak szkółka piłkarska Romana Koseckiego,  grupę bokserską Hammer Knock Out Promotion z Maciejem Zeganem i Krzysztofem Diablo Włodarczykiem (Bogdan był wiceprezesem wydziału boksu zawodowego PZB), drużynę piłkarek ręcznych Ruchu Chorzów czy też zawody jeździeckie w Poznaniu. 

Kuba Kot został trzykrotny Mistrz Polski w drużynie, mistrzem Kanady, medalista Mistrzostw Świata Juniorów w drużynie, dwukrotny medalista Zimowych Uniwersjad oraz parokrotnie stał na podium w zawodach typu FIS Cup.

Maciej Kot reprezentant Polski w skokach narciarskich, brązowy medalista zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang, w konkursie drużynowym. Złoty i brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie. Zwycięzca zawodów Pucharu Świata oraz klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix oraz wielu innych triumfów.

Znajomość rodzin Młynarczyków oraz Kotów nie pozostała tylko na stopie finansowej, rodziny do dziś się przyjaźnią i wspierają. 

“Ta znajomość nauczyła mnie że warto wierzyć w siłę pomagania oraz inwestowania w młodych sportowców, którzy nie tylko dzięki pomocy odnoszą sukcesy w sporcie ale stają się Twoją rodziną dlatego teraz na własną rękę z fantastyczna ekipą postanowiliśmy ruszyć z Fundacja - Centrum skoków narciarskich i sportów zimowych” - mówi  Anastasia Młynarczyk

Spotkanie rodzin